Ubezpieczenia

Ubezpieczenie samochodu to stały coroczny wydatek rzędu przynajmniej kilkuset złotych. Jak sprawić, aby chociaż część tych pieniędzy została w kieszeni? Słowem – jak obniżyć koszt ubezpieczenia? Oto 10 praktycznych wskazówek.

 1. Niech współwłaścicielem będzie ktoś ze zniżkami
  Problemem szczególnie młodych posiadaczy aut jest to, wskutek ich młodzieńczego wieku i niewielkiego doświadczenia za kierownicą, składki ich ubezpieczeń są horrendalnie wysokie. Rozwiązaniem jest zarejestrowanie auta nie tylko na siebie, ale i na kogoś starszego i ze zniżkami (np. rodzica). Dzięki temu ubezpieczyciel zaproponuje dużo atrakcyjniejsze warunki, różnice sięgną kilkuset złotych.

 2. Korzystaj ze zniżek małżonka
  W kontekście „przyłączania się” do czyichś preferencyjnych warunków ubezpieczeniowych, warto pamiętać, że żona może korzystać ze zniżek męża, albo mąż ze zniżek żony – jeżeli tylko mają wspólnotę majątkową.

 3.  Płać składkę jednorazowo
  Oczywiście nie wszyscy posiadacze aut mogą sobie pozwolić na jednorazowe wyłożenie kilkuset złotych z tytułu składki ubezpieczeniowej (czy ponad tysiąca złotych w przypadku pakietów ubezpieczeń). Warto jednak postarać się to uczynić, bo niestety im więcej rat, tym droższe jest łącznie ubezpieczenie.

   

 4. Korzystaj z pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych
  Dobranie do polisy OC także ubezpieczenia autocasco czy NNW oznacza oszczędność. Towarzystwa ubezpieczeniowe „pakietując” kilka ubezpieczeń schodzą z ceny – zapłaci się nawet do kilkuset złotych mniej, niż gdyby ubezpieczenia wykupywać osobno.

 5. Pomyśl także o innych ubezpieczeniach
  Podobna sytuacja jak w poprzednim punkcie dotyczy także ubezpieczeń niekomunikacyjnych. Tańsze ubezpieczenie OC czy autocasco otrzymają klienci, którzy wykupią w danym towarzystwie także np. ubezpieczenie mieszkania.

 6. Ubezpieczaj rodzinnie
  W niektórych towarzystwach ubezpieczenie drugiego samochodu jest tańsze. Oczywiście nie jest to reguła, ale nabywając nowe auto warto dopytać o to u swojego ubezpieczyciela.

 7.  Pomyśl o zakresie ubezpieczenia AC
  W zależności od tego, czego najbardziej obawia się posiadacz samochodu, może on zrezygnować z pełnej ochrony autocasco, a zdecydować się np. tylko na ochronę przez kradzieżą. Ograniczenie zakresu ubezpieczenia wpływa na jego niższą cenę.

 8.  Pamiętaj – im lepsze zabezpieczenia, tym tańsze AC
  Na wysokość składki autocasco wpływa m.in. to, jakie jest ryzyko kradzieży pojazdu. Brane są pod uwagę statystyki dotyczące kradzieży aut danej marki, ale także to, czy dany samochód jest parkowany np. w garażu czy na parkingu strzeżonym, albo ile i jakie zabezpieczenia antywłamaniowe posiada.

 9.  Jeźdź bezpiecznie
  Jasne, nie wszystko na drodze zależy od kierowcy. Ale bardzo wiele – owszem. Warto jeździć bezpiecznie, bo każdy rok bez spowodowania stłuczki czy wypadku to zwykle ok. 10-procentowa zniżka w cenie ubezpieczenia na kolejny rok
  .

   Porównuj oferty, szukaj promocji

 10. To nie prawda, że wszystkie polisy OC czy (bardziej) AC są takie same. Różnią się m.in. zakresem ubezpieczenia, wyłączeniami czy wysokością zniżek, do tego dochodzą różne promocje.

25 LAT DOŚWIADCZENIA

Zdobyta wiedza i doświadczenie sprawiają, że potrafimy dopasować ubezpieczenie do indywidualnych potrzeb każdego klienta.
Jestem bardzo zadowolona. Przemiła młoda obsługa. Trochę żartów, luźna atmosfera i co najważniejsze tanie ubezpieczenie. POLECAM Monika

Polecam, znaleźli dla mnie ponad 2 krotnie tańsze OC z lepszą ochroną. Marcel

Szybka i sprawna obsługa,dostosowana do potrzeb klienta. Figa

Siedziba: 41-400 MYSŁOWICE
ul. Starokościelna 4
Tel. 501 501 867
Tel. (032) 764 33 08

Filia: 41-100 SIEMIANOWICE Śl.
ul. Sobieskiego 43
tel/fax: (0-32) 765 89 59

Filia: 40-730 KATOWICE-Ligota.
ul. Panewnicka 40
tel/fax: (0-32) 354 33 59